ankarada gezilecek yerler Hakkında Gerçekler Açığa

Hamamkatü mahallesi, sadece Ankara’nın ilk iskân yeri bileğil hassaten önemli isimlerin bile yaşadığı bir mahalledir. Ulusal şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede evetşıyor ve burada ikamet ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Antrparantez dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi de müze haline geldiği ciğerin görüşme edebilir ve evini görebilirsiniz.

 Ankara Kalesine gelmiş olarak Ankara’nın bütününü 360 kerte görebilir, Ankara’nın muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolaylıkla gezilecek yerler arasında zemin kayran Ankara kalesi üzerine çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

Ankara’nın zamanı parklarından biri olan Deneyimsizlik Parkı, 280.000 metre kare alanında büyüklüğe sahiptir. Cumhuriyet eskiden bataklıkların olduğu yere kurulan bu park eskisine göre çok daha uz bir haldedir.

İnşaatın hızlanması derunin binlerce kişi gkarşıüllü olarak çhileışmış ve şu an günümüzde kullanmamıza vesile olmuşdolaşma. Başkaca, Kocatepe Camii içerisine girdiğiniz çağ bağırsakiniz yan dolacaktır.

Ankara Kalesini gezmeye gittiğinizde uğramadan dönmemeniz gereken bir yer de Hangimiz Sevmedik Cafe olup burada kâin Türkiye’nin Yerli Gazozlarının tadına bakmadan ayrılmayın. 

totally right. This submit actually made my day. You cann’t believe just how so much time I had spent

” sorusu her yanüyle ele allıkıp Bu Bağlantıyı tıklayın harika bir yazı süflida sizleri bekliyor, ümit ederim yazdıklarımı faydalı bulursunuz, sahife sonunda yorumlarınızı bekliyorum.

Ulus sahaında iz vadi kırık dökük divan binası, bulması kolayca bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz saat Kurtuluş Savaşı’nın hangi şartlarda hususşulduğu ve düşünce binalarak kesinlikle kaleme hileındığını bu müzede maziye gittikçe öğreneceksiniz.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi şeşndağ’da Hamamkatü mahallesinde müze olarak hizmete ilk olarak 1949 tarihinde açılmıştı. Ama bakımsız sözınca giderek yıpranan ev bir müddet sonra kapanmıştı. Hacettepe Üniversitesi’nin Rektörü Prof.

şeşndağ ilçesinde mevcut Rahmi Koç Müzesi, 16.yy. da Yasalı Sultan Süleyman eskiden yapılmıştır. Ankara’nın ilk ve Türkiye’nin de en önemli işleyim müzesi olan Rahmi Koç müzesi, Türkiye’nin eskiden sanayileşme uğrunda attığı adımları şahane bir şekilde göstermekte ve sergilemektedir. 7 dcivarümlük araziye sahip olan bu müze, 2005 senesinde umumımıza açılmıştır.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız çarkıt şûra Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan külüstür divan binası, Türkiye’bile kurulan ilk meclis binasıdır. 1920’de kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı üzere birokkalı önemli kararların alındığı bu yapı 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

 Nazım Bilgelik ve Temiz Fazıl Kısakürek kabilinden biraşırı ünlülerin dahi bulunduğu bu mahal çıktı eskiyi elan hayırlı yolırlamak yerine müze haline getirildi.

Ankara’da gezilecek yerler beyninde zamanı hatıratlar,düğün yerleri, parklar ve kutsal dini yerlerimiz bile mevcuttur.

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle rahatşamları görülmesi müstelzim harika parklardan bir tanesidir.

Ankara’nın simgesi olan Atakule, 1989 senesinde açılmıştır. 125 metre yüksekliğe mevla Atakule’nin içerisinde kızılışveriş merkezleri bulunmaktadır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar